Můj příběh

Jana Novotná - příběh

Má cesta k dámské módě

Mé jméno je Jana Novotná a prodávat dámskou módu byl vždy můj sen. Tento sen se pomalu ale jistě stává skutečností a zároveň je to motor, který mě každý den žene víc a víc dopředu. A na tom všem máte podíl také vy – moje skvělé kolegyně a věrné zákaznice.

 

Mé dětství a první zkušenosti s prodejem

Když mi bylo 6 let, nakupovala jsem praktické věci na chalupu a prodávala je chatařům, kteří šli z vlaku na své chalupy. Bylo to zboží, o kterém jsem si říkala, že by se jim mohlo hodit. Mnou vybrané věci šly na odbyt a já tak byla spokojená 🙂

Když mi bylo 12, vybalovala jsem zboží u své tety v drogerii. Když se mi naskytla příležitost, tak jsem zákazníkům poradila s výběrem a občas si mohla stoupnout i za pokladnu. Prodávat a komunikovat s lidmi mě bavilo a tak jsem takhle trávila i další a další letní prázdniny.

 

Založení firmy s dámským oblečením

Čas utíkal, a když se mi v roce 2014 narodila dcerka, cítila jsem, že bych si mohla konečně splnit svůj sen a začít prodávat dámské oblečení. Založila jsem si tedy firmu a dala jí název EAL MÓDA – “E” jako Eliška (jméno mé dcery) a “L” jako Lilly (jméno mého pejska).

Mé začátky vypadaly tak, že jsem nakoupila kousky dámského oblečení, které mi padly do oka, na zemi je hezky naaranžovala, nafotila a následně prodávala na Facebooku. Postupem času jsem si vytvořila stálou klientelu – slečny, dámy a paní, kterým se moje móda líbila, a buď si pro ni ke mně přijely, nebo jsem já jezdila za nimi.

 

Otevření prvního kamenného obchodu

Jednoho dne mi zavolala kamarádka a nabídla mi kamenný obchůdek v Řepčíně u Olomouce. Jednalo se o prostor o velikosti 16m2, ale já si danou příležitost nenechala ujít a nabídku jsem přijala s otevřenou náručí. Do zařizování obchodu jsem se pustila na 100 % a byla jsem plná pozitivní energie, i když jsem nevěděla, co mě čeká, a bylo mi jasné, že nebude lehké skloubit podnikání a péči o malou dcerku.

Nastal den DEN D8. 9. 2016 otevírám svou první vlastní kamennou prodejnu! Byla jsem na to sama, ale měla jsem skvělého přítele, který mi se vším pomáhal a vždy mě podporoval. Velkou oporu jsem měla i ve své rodině a za to jsem neskutečně vděčná. Na tento den nikdy nezapomenu – měla jsem plný obchůdek lidí…

 

Další rozšiřování firmy

Neusnula jsem na vavřínech a tak jsem v březnu 2017 otevřela prodejnu dámské módy v Prostějově a v říjnu 2018 i v Přerově. Následně jsem v prosinci 2018 přestěhovala prodejnu v Olomouci do větších prostor. A jelikož šly obchody stále lépe a lépe, tak jsem v lednu 2019 spustila i e-shop.

Během mé cesty za snem jsem potkala úžasnou fotografku Gitu Čopákovou, která mi fotí módní kolekce už několik let a která se během naší spolupráce stala i mou blízkou kamarádkou.

 

Současnost

Změnil se mi celý život! Má práce mě naplňuje, mám kolem sebe úžasné lidi a kolegyně, které nejsou jen mé zaměstnankyně, ale také kamarádky. K tomu všemu jsem se ještě v květnu 2019 vdala a od té doby se s mým manželem o všechny naše kamenné obchody i e-shop staráme s láskou a úctou.

 

Poděkování

Děkuji všem, kteří mě od začátku podporovali a pomohli mi se dostat až sem – má rodina, přátelé, kolegyně. A také děkuji vám, mé milé zákaznice, že se vám naše zboží líbí a stále se k nám vracíte, protože vaše spokojenost je pro nás to nejdůležitější.

Vaše Jana s rodinou